• Nissan Navara OFF-ROADER AT32 wspiera przypadający na 8 czerwca Światowy Dzień Oceanów
  • Inspiracją do podjęcia działań i zorganizowania kampanii na rzecz wspierania wolontariuszy usuwających zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi był apel o pomoc w mediach społecznościowych
  • Grupy społecznościowe z całej Europy zostały zaproszone do wytypowania trudno dostępnych plaż, gdzie Nissan Navara mógłby pomóc w sprzątaniu
  • Film przedstawiający współpracę dostępny jest na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=NAFlGFhGVfA&feature=youtu.be

 

Najbardziej wytrzymały pick-up Nissana zgłasza się na ochotnika w nowym filmie zrealizowanym z okazji przypadającego 8 czerwca Światowego Dnia Oceanów 2018. Materiał skoncentrowany jest na promocji postawy społeczników walczących z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi na plażach.

W filmie Navara OFF-ROADER AT32 dołącza do inicjatorów kampanii — ojca i córki — aby pomóc im w najtrudniejszych zadaniach – usuwaniu plastikowych śmieci z plaży. Co roku do oceanów trafia ponad 8 milionów ton plastikowych odpadów*, co ma katastrofalne skutki dla morskiej fauny, rybołówstwa i turystyki.

W ramach podjętej współpracy Nissan zaprasza grupy społecznościowe z całej Europy do wskazywania trudno dostępnych miejsc, do których mogłyby dotrzeć pick-upy Navara. Firma zachęca także swoich pracowników w Europie, aby w ramach wewnętrznego programu wolontariatu Days for Change w miarę możliwości brali udział w lokalnych projektach sprzątania plaż.

Inspiracją dla przedsięwzięcia był apel w mediach społecznościowych wystosowany przez Beach Guardian, grupę społecznościową założoną przez studentkę biologii morza Emily Stevenson i jej ojca Roba. Sprzątali oni plastikowe odpady z plaż w pobliżu swojego domu, ale mieli trudności z dotarciem do odległych lub trudno dostępnych miejsc własnym rodzinnym samochodem.

Nissan do pomocy zaoferował model Navara OFF-ROADER AT32, który został zaprojektowany do jazdy w najbardziej ekstremalnym terenie i może być wyposażony w wysoko wyprowadzony kanał wlotu powietrza. Samochód pomógł wolontariuszom z Beach Guardian w dotarciu na skaliste plaże i wyciąganiu z piasku takich odpadów, jak na przykład stare sieci z tworzywa sztucznego.

Ken Ramirez, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe, powiedział: „Navara OFF-ROADER AT32 jest doskonałym partnerem dla Beach Guardian. Zaprojektowany, by sprostać najtrudniejszym wyzwaniom, takim jak mokry piasek i skaliste wyboje, z wysoko wyprowadzonym wlotem powietrza, aby zwiększyć głębokość brodzenia — jest idealnym pomocnikiem przy pracy na trudno dostępnych plażach”.

Grupa Beach Guardian powstała z inicjatywy Emily (21 lat) i Roba (50 lat). Ojciec wraz z córką zbierają odpady na plażach Kornwalii od 10 lat. Kiedy zdali sobie sprawę, że problem zanieczyszczeń plastikiem przybiera na sile i można go pokonać tylko z pomocą armii lokalnych wolontariuszy, postanowili założyć grupę społecznościową.

Rob powiedział: „Sprzątnie plaż dostępnych dla ludzi — gdzie można zjeść lody i popatrzeć jak dzieci budują zamki z piasku — to tylko jeden aspekt. Wzdłuż wybrzeża jest mnóstwo odległych i niewidocznych obszarów, do których wolontariusze docierają z trudem lub skąd trzeba zabrać większe odpady. Zazwyczaj używamy własnych rodzinnych samochodów i sprzętu dostępnego w sklepach dla majsterkowiczów. Jednak bez pomocy Nissana Navara OFF-ROADER AT32 nie dalibyśmy rady wyciągnąć starych sieci od lat zalegających w wydmach

Bohaterowie społeczności, tacy jak Emily i Rob, którzy poświęcają własny czas w dobrej sprawie, są inspiracją dla nas wszystkich” — podsumował przedstawiciel Nissana.